Marketingový výzkum a analýza dat – STEM/MARK

Rádi cestujete, fotíte a hodnotíte? Tak vyzkoušejte naši aplikaci!

Po té, co jsme ve STEM/MARK vybrousili Smaragd[1], je na světě další novinka z naší inovační laboratoře, určená všem uživatelům smartphonů s Androidem.

Vlastními silami vyvinutou mobilní aplikaci „Tracking cestování“ začal STEM/MARK testovat letos v prosinci. Aplikace je primárně zaměřená na hodnocení navštívených míst jak v ČR, tak v zahraničí, a využívá údaje o GPS poloze uživatelů. Jejím prostřednictvím mohou uživatelé zaznamenávat v Google mapě všechna navštívená místa a zároveň hodnotit kvalitu poskytovaných turistických služeb. Kromě toho do ní mohou vkládat fotografie pořízené na svých dobrodružných cestách a inspirovat tak ostatní uživatele.

Například inspiraci z cest zaslal sám ředitel SM, Honza Tuček

reditel_na_cestach 

Aplikace se sama snaží uhodnout, kdy je člověk na výletě/dovolené, a připomíná mu, aby své dojmy zaznamenal. Jedná se tak o další přírůstek do rodiny activity trackingových/experience samplingových aplikací. Právě prostřednictvím této aplikace by měl probíhat výzkum pro Czech Tourism zaměřený na monitoring cestovního ruchu. Nejde o to lidi „sledovat“, výzkum by měl odhalit, kam a s jakým záměrem jezdí lidé na kratší výlety, či kde a jak tráví svoji dovolenou. Jestli jezdí stále na stejná místa, nebo pokaždé jinam. Jestli tráví víkendy prací na chatě, nebo cestují třeba za památkami po republice. A samozřejmě by měl také odkrýt, jak jsou lidé spokojeni s nabízenými službami v navštívené lokalitě.

Aplikace je vytvořena tak, aby uživateli „nežrala baterii“ ani „neplýtvala daty“. Je veřejně dostupná na Google Play a z  https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.stemmark.android.czechtourism  si ji může volně stáhnout každý zájemce. Pokud si chcete aplikaci vyzkoušet a do projektu se zapojit, budeme rádi!

[1] Smaragd®  je plnohodnotný internetový prohlížeč, který naši respondenti používají pro výzkumné účely, a psali jsme o něm v našem úplně prvním newsletteru!